Skip to content Skip to footer

Assos’a Nasıl Gidilir?

Assos’a doğrudan giden bir otobüs bulunmuyor olması nedeniyle ulaşımın çok zor olduğu düşünülmemeli! Ulaşım çok zor olmamakla birlikte ulaşım sonunda vardığınız yerin Assos olması yolda geçen her saniyeye değiyor.

Assos’a Şahsi Araç ile Ulaşım

Türkiye’nin her şehrinden Assos’a kolayca ulaşabilmenin mümkün olduğu unutulmamalıdır.Assos’a özellikel şahsi bir araç kullanarak gitmek oldukça kolay. Bu yolculuk sırasında çevrimiçi haritayla Assos’a ulaşmanızda herhangi bir problem yaşamanız mümkün değil.

Assos’un diğer şehirlere uzaklıkları;

Assos İstanbul arası 399 kilometredir ve şahsi araçla 6 saat 14 dakika sürmektedir. 

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/wASQ7qdWouL2

Assos-Ankara arası 707 kilometredir ve şahsi araçla 8 saat 18 dakika sürmektedir.

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/kJ6eTzdSS4m

Assos-İzmir arası 250 kilometredir ve şahsi araçla 3 saat 52 dakika sürmektedir.

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/UvXZjUSGNaL2

Assos-Ayvalık arası 17 kilometredir ve şahsi araçla 30 dakika sürmektedir.

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/VipfGdkPpYG2

Assos-Çanakkale Merkez arası 99 kilometredir ve şahsi araçla 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/QNZDVrycZvs

Assos- Balıkesir arası 157 kilometredir ve şahsi araçla 2 saat 23 dakika sürmektedir.

Yol Tarifi Linki: https://goo.gl/maps/v1WzpSe2YD42

Assos-Bursa arası 312 kilometredir ve şahsi araçla 4 saat sürmektedir.

Yol Tarifi: https://goo.gl/maps/PbrgBpAPhTM2

Assos’a Otobüsle Ulaşım

Assos’a otobüs kullanarak gitmek isteyenler kişilerin mutlaka Çanakkale Otogar’dan bir başka araç kullanmaları gerekecektir. Assos bölgesine doğrudan giden şehirlerararası bir otobüs bulunmuyor. Bu nedenle Assos’a otobüsle gidecek kişiler Çanakkale Otogar’dan binecekleri minibüsler aracılığıyla bölgeye ulaşabilirler.

Balıkesir’den de Assos bölgesine minibüslerle ulaşabilmek mümkün. Bu nedenle yakınlığı sebebiyle Assos’a gitmeyi planlayan kişiler Çanakkale veya Balıkesir Otogarı’nda inip minibüsler aracılığıyla bölgeye kolaylıkla ulaşabilirler.

Ayvacık veya Küçükkuyu’da bulunan kişilerinse şehir içi ulaşım araçlarıyla dahi Assos’a gitmeleri mümkündür. Bu nedenle bu bölgelere yakın olan kişiler Ayvacık veya Küçükkuyu’ya ulaştıkları takdirde şehir içi ulaşımı kullanıp Assos’a gidebilirler. Otobüsle Assos’a ulaşmak isteyen kişilerin çevrimiçi haritalar kullanması, hem bölgeye daha kısa sürede ulaşımı sağlaması hem de kaybolma ihtimalinin azaltılması açısından oldukça önemli.

Assos’a Uçakla Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı da Assos bölgesine ulaşmak isteyen kişilerin kullandığı havalimanları arasında yer alıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda inip Assos’a gidecekseniz yalnızca taksi aracılığıyla Assos bölgesine gitmeniz mümkün. İzmir Adnan Menderes Havalimanı yerine Assos blgesine daha yakın bir havalimanı edilebilir. Çanakkale Assos’a ulaşabileceğiniz diğer havalimanlarının arasında yer alan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Assos’a 60 km, Çanakkale Havalimanı ise 90 km uzaklıktadır.

Bölgeye en yakın olan havalimanının Edremit Havalimanı olduğu biliniyor. Bu nedenle uçak seyahati sonrasında kolaylık sağlamak için Edremit Havalimanı’nın kullanılması tavsiye edilebilir.

İstanbul’dan Assos’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Assos’a gidecek kişilerin feribot seferleriyle seyahat sürelerini kısaltmaları ve yolculuğu daha keyifli bir hale getirmeleri mümkün! İstanbul’dan Assos’a gitmek isteyen kişilerin TEM Otoyolunu kullanarak Tekirdağ üzerinden gitmeleri mümkün. Tekirdağ üzerinden Assos’a gidecek kişiler Lapseki feribotlarını kullanarak Gelibolu’dan Çanakkale’ye gidebilirler. Bu feribotların her gün Gelibolu-Çanakkale arasında hizmet verdiği biliniyor. Bu nedenle herhangi bir problem yaşamadan veya saate bakma gereği dahi duymadan yola çıkabilir, Gelibolu-Çanakkale feribotunu kullanabilirsiniz. Feribotla gerçekleştirilen yolculuk hem deniz üzerinde olmanın verdiği keyif hem de seyahat süresini kısaltması açısından daha tercih edilebilir olarak görülebilir.

Yorumunuzu Girin