Skip to content Skip to footer

Assos’ta Nerede Yüzülür?

Assos Civarında Nerede Yüzülür?

Assos’ta yüzmek için birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatifler tamamen kişinin beklentilerine göre seçilebilir. Assos’ta en sık kendi limanı tercih ediliyor. Fakat beklentilere ve sunduklarına göre otelinizin limanını tercih etmeniz de özellikle yakınlık açısından iyi bir seçenek olabilir.

1- Sokakağzı

Sokakağzı özellikle bakirliği sebebiyle beni Assos’ta en çok etkileyen bölgeler arasında yer alıyor. Sokakağzına oldukça yakın yerlerde konaklamak için birçok fırsat sunuluyor. Bu sayede plaja ulaşmak için zaman kaybetmenize gerek kalmıyor. Bununla birlikte burada yaşayan kişiler, buraya bir kez tatil için gelenleri mutlaka 2. kez yeniden gördüklerini ve bu kişilerin bölgeyi tekrar ziyaret ettiklerini söylüyorlar.

2- Assos Liman

Assos liman ilk olarak küçük ve şirin olmasıyla dikkat çekiyor. Limanın etrafında ise birçok kamping ve butik otel bulunuyor. Sit alanı olduğu için Assos’ta ve liman etrafında herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değil. Bu durumun en güzel yanı Assos’a yıllar sonra gitseniz dahi aynı manzarayla karşılaşacağınızdan emin olmak! Böylelikle ben 2018’de gerçekleştirdiğim tatile 2028’te gitsem dahi hiçbir güzelliğin zarar görmeyeceğinden eminim. Bunun yanı sıra bana 2018’deki tatilimi anımsatan ve tekrar yaşatan birçok güzellik hala yerinde olacak. Günümüzde her şey sıkça değişiyorken hala dokunulmayan ve aynı kalan şeylerin olduğunu bilmek mutluluk verici.

3- Kadırga Koyu

Assos’un güneyinde kalan Kadırga Koyu Assos’a yalnızca 2 km uzaklıkta. Bölgede yüzmek için en sık tercih edilen yerlerden biri olmasıyla biliniyor. Kadırga Koyu hem canlı olması hem de temiz olması açısından birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Temiz ve berrak olan denizlere verilen mavi bayrak ödülüne sahip olması da ayrıca mutluluk verici. Şezlong ve şemsiyeleri de bulunan Kadırga Koyu’nda keyifli bir şekilde yüzebilir ve etrafında kolayca yemek yiyebileceğiniz bir yer bulabilirsiniz.

4- Koruoba

Koruoba’da yüzmek için Koruoba köyü içerisinden gitmeniz gerekiyor. Böylelikle köydeki güzellikleri de görme şansınız oluyor. Koruoba’nın maalesef birtakım dezavantajları bulunuyor. Çok güzel bir bölge olmasına karşın konaklama seçenekleri oldukça az. Bölgede otellerden ziyade yazlık alıp yerleşen kişilerin tatil yaptığı biliniyor. Benim için çok fazla tercih edilebilir bir yer olmamasına karşın, sessiz ve sakin olması sebebiyle birçok kişinin tercih edeceğini düşünüyorum.

5- Sivrice

Assos’ta yüzmek için son olarak önereceğim yer Sivrice. Özellikle Midilli’ye çok yakın olması yüzerken farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Sivrice’de yaşayanlar bölgenin hızlı bir şekilde gelişeceğini söylüyor. Sivrice’nin en güzel yanları arasında yüzdükten sonra güzel bir restaurantta akşam yemeği yiyip gününüzü keyifli bir şekilde bitirebilirsiniz.

Yorumunuzu Girin